O NÁS

Kristýna Lištiaková je zpěvačka a kytariska, ale především písničkářka a autorka, které hudba přináší do života mnohé. Především inspiraci, naplnění, možnost sebevyjádření a spolu-tvoření.  A tuto radost se snaží zase poslat o kousek dále, blíže k lidem. Hudba je nakonec jazyk, kterým všichni promlouváme, třebaže nerozumíme jednotlivým slovům.

Působí na ostravské hudební scéně od roku 2012, kdy poprvé vystoupila se svou tvorbou v rámci ostravského projektu Na Pódiu – Open Mic. Do roku 2014 vystupovala pouze sama s kytarou, poté v duu s perkusistou Jirkou Horákem, později ještě rozšířeném o baskytaristu Marka Paučka. Od září 2015 vystupuje v současné sestavě – triu s baskytaristou Markem Paučkem a perkusistou Martinem Jurkovským. Právě v tomto seskupení taktéž vzniklo na podzim roku 2015 demo CD „In Between“, které bylo prvním společným počinem kapely.

Žánr původní autorské tvorby nejlépe vystihují pop-folk, s inspirací a vlivem jazzu i blues a společně asi nejlépe vystiženy názvem world music, kam zapadají také texty písní nejen české, ale i anglické či španělské. Tvorbu Kristýny nyní doplňují i další členové kapely, nové skladby a nápady často vznikají spontánně a s radostí z přítomného okamžiku.

Jako kapela stihli v tomto seskupení už poměrně mnoho počinů za rok 2015/2016. Kromě koncertů v Ostravě (Dock, Stará Aréna), Praze (Klub Joe), Brně (Studentský Majáles) či Olomouci (Open Mic – Na Cucky) se zúčastnili i několika soutěží – například ostravské soutěže kapel Break It, soutěže Moravský Vrabec, či oblastního kola Porty, ve kterém zvítězili v autorské části se soutěžní písní Psyché.

Nedávno sestavu doplnil skvělý muzikant a herec Vladislav Georgiev na housle a akordeon.

Současná sestava a nástrojové obsazení tedy je:

Kristýna Lištiaková: zpěv, akustická kytara

Marek Pauček: basová kytara, akustická kytara

Martin Jurkovský: perkuse, djembe, cajon

Vladislav Georgiev: housle, akordeon